Korytarz życia!

Jest to wspólna akcja społeczna Ochotniczej Straży Pożarnej z Ujazdu Górnego i Czernej, z którą właśnie dziś postanowiliśmy ruszyć w Polskę i zawalczyć o lepsze jutro! Każdy z nas spotkał się już pewnie nie raz z pojęciem korytarz życia ale co piąta osoba tak naprawdę nie wie o co w nim chodzi!

Prowadzimy odwieczną walkę z czasem, który jest naszym największym przeciwnikiem podczas akcji ratunkowych, gdzie walczymy o ludzkie życie i zdrowie. I nasze jednostki w porozumieniu z Państwowa Strażą Pożarną, Pogotowiem Ratunkowym i Policją z naszych terenów postanowiły wyjść naprzeciw temu wielkiemu problemowi i chcemy aby świadomość mieszkańców Polski się zwiększyła w temacie korytarza życia!

Chcielibyśmy Otworzyć kierowcom oczy jak ważne jest pozostawienie miejsca dla służb ratunkowych podczas przejazdu do zdarzenia. I to właśnie Ty stojąc w korku możesz uratować komuś życie! A w jaki sposób? To nic Cie nie kosztuje wystarczy dojechać do krawędzi drogi i utworzyć na środku korytarz życia, dzięki, któremu nasz dojazd się zmniejszy, a to może się przełożyć na uratowanie komuś życia!

Wyposażyliśmy nasze (Ochotnicza Straż Pożarna, Państwowa Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Policja) pojazdy, w aż 30 kamer samochodowych, którymi będziemy nagrywać dojazd do miejsca wypadku, gdzie będziemy pokazywać złe i dobre zachowania innych użytkowników ruchu. Gdy już zbierzemy materiały stworzymy spot informacyjny pt KORYTARZ – ŻYCIA!!! WŁĄCZ – MYŚLENIE!!!, z którym wejdziemy w świat Internetu aby dotrzeć do wszystkich, aby każdy zdał sobie sprawę jakim ważnym zagadnieniem jest pojecie KORYTARZ ŻYCIA! Aby każdy z nas zapamiętał o co w nim chodzi i pomógł nam stojąc w korku ratować ludzkie życie i zdrowie bo każdy właśnie z nas może być bohaterem!

Apelujemy do kierowców: jeśli jesteście w korku i widzicie, że kierowcy chcą i próbują tworzyć korytarz życia, to włączcie myślenie i nie wciskajcie się w sam środek, korzystając z okazji. Zjedźcie do krawędzi drogi i właśnie w ten sposób możecie uratować komuś życie.